Čtenáři a čtenářky aneb výpůjčka s číslem 700

Když se dveře naší školní knihovny v prosinci 2021 slavnostně otevřely a první milovníci knih nesměle nakukovali dovnitř, všichni doufali, že alespoň pár čtenářů se tady u nás ve škole najde. Že pár? To jsme naše žáky opravdu hluboce podcenili!

Jen za první půlrok se vypůjčilo téměř 200 knih. V dalším školním roce už to bylo 375 knih. A to jsme vůbec nečekali, že ten letošní bude skutečně rekordní.

S hrdostí Vám oznamujeme, že aktuální počet knih, které se k dnešnímu dni (4.6. 2024) za školní rok 2023/2024 vypůjčili, je 702!!!!!! Je to naprosto neuvěřitelné číslo! A překonali jste všechna naše očekávání!!!

U této příležitosti jsme zdokumentovali a také odměnili vybrané čtenáře s pořadovým číslem výpůjčky, a to číslo 300 (Jakub Valeš) a 700 (Ema Novotná). Výhercům gratulujeme a příští rok to určitě zopakujeme.

Knihovna je v provozu každou přestávku a to už od rána před vyučováním. Můžete si přijít vypůjčit kteroukoliv knihu a ta bude ZDARMA vaše na celý jeden měsíc. Knihy neustále doplňujeme. K dispozici jsou komiksy, doporučená i zábavná literatura pro dívky i pro kluky, něco z dospělácké četby a najdou se tu i nějaké strašidelné příběhy.

Naši milí čtenáři, jsme na Vás nesmírně hrdí a je úžasné pozorovat, že děti v dnešní době nejen čtou, ale čtou rády a hodně. Jste naše naděje! Ještě jednou velké a obrovské díky!

Alena Blanářová